Dziecko Zabawy

Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrzcin?

Chrzest to uroczystość rodzinna, która skłania często do spotkań w gronie najbliższych i wspólnego świętowania. Do niedawna większość osób zapraszała rodzinę na obiad oraz kawę z ciastem do swojego domu, jednakże obecnie coraz więcej rodzin decyduje się na zarezerwowanie sali w restauracji. Lokale bardzo chętnie organizują takie przyjęcia okolicznościowe i można liczyć nawet na specjalne menu oraz korzystny cennik, jeżeli z góry zaplanuje się cały obiad.

Kiedy wiadomo już jakiego dnia odbędzie się uroczystość, najlepiej zdecydować się na odpowiednie miejsce i zarezerwować stolik na swoje przyjęcie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że niewielkie sale przeznaczone na przyjęcia okolicznościowe bardzo często są zajęte z dużym wyprzedzeniem. Można zdecydować się też na pojedynczy stolik w restauracji, jeżeli grono zaproszonych gości nie jest wielkie. Zależy to od tego, kogo rodzice decydują się zaprosić do wspólnego świętowania. Niektórzy przygotowują miłe, rodzinne przyjęcia na kilka osób, a inni wielkie przyjęcia na kilkadziesiąt.

Warto pomyśleć również o delikatnej dekoracji miejsca, jeżeli jest na to zgoda. Przyjęcia okolicznościowe nie wymagają wielkiej oprawy, ale na pewno miło jest, kiedy na stole pojawią się świeże kwiaty, a salę ozdobią balony napełniane helem. Nie ma sensu jednak przesadzać z takimi dekoracjami, ponieważ zazwyczaj takie przyjęcie z okazji chrzcin trwa zaledwie kilak godzin. Wiele zależy od tego, ile jest w stanie wytrzymać w danym miejscu maluszek i jak się czuje.

Więcej porad znajdziesz na stronie www.pomorska21.com.