Zabawy

Dzieci chętnie zabiorą rodziców do swojej Krainy Zabaw

Zabawa to najbardziej ulubiona przez dzieci forma spędzania czasu. Poszukiwanie skarbów, walka ze złem i wcielanie się w role ulubionych bohaterów potrafią zająć je nawet na cały dzień. Udział w tym może być dla dorosłych ciekawym doświadczeniem. Kraina Zabawy każdego dziecka jest miejscem, do którego chętnie zabierze ono swoich rodziców.

By przenieść się do świata dziecka, nie potrzeba wiele. Wystarczy odłożyć na bok swoje codzienne obowiązki i otworzyć się na to, co wykreuje dziecięca wyobraźnia. Po kilku chwilach może okazać się, że rodzic zamieniony zostanie w narowistego rumaka, córka stanie się uwięzioną w wysokiej wieży księżniczką, mama pilnującym jej smokiem, a syn rycerzem, który uwolni złotowłosą. Dzieci są spontaniczne i pełne energii. Potrafią zorganizować atrakcje na spędzenie czasu z rodzicami w ciekawy i często zaskakujący dorosłych sposób. Trzeba tylko dać im szansę na rozwinięcie skrzydeł wyobraźni i pilnować, by nie wyszła ona poza granice bezpieczeństwa.

Kraina Zabawy dziecka jest nie tylko atrakcyjną rozrywką, ale również ważną dla niego lekcją. W scenariusz wpisywane są często sytuacje, z jakimi nasze pociechy spotkają się w swoim późniejszym życiu. Spędzając z nimi czas rodzice mogą obserwować reakcje swoich dzieci, a w miarę potrzeby podpowiadać i doradzać rozwiązania, z których mogą skorzystać. To również dobra okazja, by dać im dobry przykład. Nauczyć pozytywnych relacji przydatnych w pracy w grupie oraz wpoić w młodego człowieka swoje wartości. Każda chwila spędzona z dzieckiem to okazja, by poznać jego osobowość i zainteresowania, a przede wszystkim wychować szlachetnego człowieka.