Zabawy

W krainie zabawy

Była raz sobie kraina zabawy… Takimi słowami mogłaby zaczynać się jakaś wesoła bajka dla kilkulatków, które to uwielbiają magiczne przygody i wesołe opowieści. A gdybyście tak zaproponowali swoim pociechom nie czytanie bajki, a stworzenie takiej krainy we własnym domu? Na pewno chętnie by się z Wami zgodziły. Dzieciaki uwielbiają wspólnie z Rodzicami bawić się w najróżniejsze gry. Takie wspólne chwile umacniają więzi rodzinne, dzięki czemu wszyscy się bardziej kochają i są sobie bardziej oddani.

Warto czasem z dziećmi wspólnie zagrać w jakieś gry planszowe. Każdy z Was na pewno może podać jakieś ciekawe tytuły, w które uwielbia grać. Milionerzy, Monopol w różnych wersjach. Scrabble dla dużych i dla Małych. double, Zgadnij kto to?, Operacja oraz jeszcze setki innych tytułów. Nie możemy również zapomnieć o grach, które są przeznaczone dla dzieci odkrywających dopiero świat. Maluszki, które dopiero co poszły do przedszkola na pewno nie będą grały w nich trudnego, ale na pewno chętnie wybiorą się z Rodzicami na Grzybobranie po planszy. Wszystkie gry planszowe są naprawdę świetne, jeżeli chodzi o edukacje oraz rozwój.

Skoro o grach mowa, to warto również wspomnieć o kartach. Jednak nie mam namyśli tutaj hazardu, tylko grę w popularnego Piotrusia lub nawet w wojnę. W sklepach można otrzymać specjalne talie, dzięki którym dzieciaki będą mogły zapoznać się z tą starą, ale jakże popularną grą Piotruś. W końcu dzieci chętnie zobaczą w co również bawiliśmy się my, a nawet nasi dziadkowie.