Dziecko

Każdy czas spędzony z dzieckiem ma wartość

O tym, by jak najwięcej czasu spędzać z rodzicami, marzy niemal każde dziecko. Dorosłym coraz trudniej jest znaleźć wolną chwilę, która mogłaby pomóc w spełnieniu tych dziecięcych marzeń. Rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego, jak niewiele czasu potrzeba, by nacieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami.

Najważniejsza rzecz potrzebna, by razem z dzieckiem przenieść się do miejsca, jakim jest Kraina Zabawy, to otwarta wyobraźnia i chęć skorzystania z takiej możliwości. Do tego, by spędzić czas z dzieckiem, nie potrzebujemy urlopu. Na zaciśnięcie więzów wystarczy kilka godzin. Każde miasto ma do zaoferowania coś, co okaże się ciekawą atrakcją dla obu pokoleń. Może to być film familijny wyświetlany w kinie, rodzinny spektakl grany na deskach pobliskiego teatru lub wystawa, którą można wspólnie obejrzeć w najbliższym ośrodku kultury. Wyniesione stamtąd wrażenia to dobry temat do dyskusji i wymiany spostrzeżeń.

Kraina Zabawy, do której wybierzemy się razem z dzieckiem, może być również formą rekreacji i aktywnego spędzania czasu. Wielu emocji dostarczą np. rodzinne rozgrywki w kręgle lub turniej minigolfa. Wspólna wizyta na ściance wspinaczkowej potrafi przerodzić się w ciekawą przygodę, a przy okazji pokazać cechy dziecka, których na co dzień nie mamy możliwości zaobserwować. Być może odkryte zostaną nowe pasje i sportowe zacięcie, które będą początkiem drogi po mistrzowskie laury. Czas wspólnie spędzony w taki sposób z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i rodziców.