Dziecko

Wspólne chwile

Wspólne chwile są bardzo ważne. Tym bardziej, że w obecnych czasach ludzie gonią za pieniędzmi i nie mogą dzieciom poświęcać za dużo czasu. Dlatego, jeżeli już się zdarzy, że macie trochę wolnego czasu, to zaproponujecie swoim pociechom coś fajnego do robienia. Tylko co to może być?

To już dokładnie zależy od Waszego gustu oraz od gustu Waszych pociech. Może macie w domu małego mistrza kuchennego i razem będziecie gotowali jakieś bajeczne i smakowite potrawy. W końcu od kogoś dziecku musi nauczyć obsługiwać się maszynek kuchennych, w tym palnika. Ktoś musi dziecku pokazać jak się kroki mięso, warzywa, owoce, czy też inne potrzebne składniki. Dzięki takiemu tworzeniu wspólnych potraw na pewno się do siebie zbliżycie i mile spędzicie czas. Do tego wyczarujecie smakowite dania, które Wasza rodzina będzie mogła zjeść. Chyba, że Wasza pociecha nie lubi gotować, to możecie zaproponować jej cokolwiek innego, co jest zgodne z jego zainteresowaniami? Piłka nożna, malowanie, szycie, grzebanie w błocie? Propozycji może być mnóstwo.

Możecie również odwiedzić sklep z zabawkami, który nazywa się Kraina Zabawy. Znajdziecie tam mnóstwo produktów, którymi wspólnie będziecie mogli się bawić. Tak, wspólnie. W końcu ktoś musi pokazać chłopcom jak steruje się autkami, a dziewczynkom jak przebierać lalki i robić różne inne rzeczy. Nie można wzbraniać się przed tym, jeżeli dziecko zaprasza Was do takiej zabawy, chociażby nie wiadomo jak wydawało się Wam to dziecinne. Takie chwile mogą już bowiem nie powrócić.