Inne

Z czego powstają najbardziej profesjonalne szklarnie ogrodowe?

Szklarnie do naszego ogrodu są tworzone z aluminium, szkła, czy też stali. Najnowocześniejszym jednak, a zarazem najbardziej profesjonalnym rodzajem są szklarnie ogrodowe z poliweglanu, które są nie tylko nieporównywalnie lżejsze od innych typów, ale posiadają również właściwości, które dają im znaczną przewagę nad każdym innym rozwiązaniem stosowanym do budowy tego rodzaju obiektów.

Właściwości szklarni poliwęglanowej

Oprócz bezkonkurencyjnej lekkości szklarnie poliwęglanowe charakteryzują się również kilkoma innymi cechami. Przepuszczalność światła takiej konstrukcji wynosi przynajmniej osiemdziesiąt procent, dzięki czemu światło do roślin dopuszczane jest w wystarczającej do ich rozwoju ilości. Kolejną rzeczą jest dobra termoizolacyjność, która wyklucza problemy w przypadku występowania przymrozków na zewnątrz. Następna jest bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia, co w przypadku intensywnej pracy może się okazać niezwykle przydatne. Nie musimy się również martwić o podatność na substancje chemiczne, która w przypadku paneli poliwęglanowych jest niezwykle niska.

Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu i ich budowa

Decydując się na szklarnie z poliwęglanu, musimy zacząć od wyboru konkretnego rozmiaru i modelu. Na rynku gotowych jest wiele szklarni, jednakże równie dobrze możemy je zamówić pod określony wymiar. Poliwęglan zwykle układany jest na sztywnych, ale stosunkowo lekkich konstrukcjach stalowych, dzięki którym szklarnia trzyma kształt i otrzymuje znacznie większą wytrzymałość. Dzięki połączeniu poliwęglanu ze stalą jesteśmy w stanie uzyskać świetnie spasowany, wytrzymały i funkcjonalny obiekt w ogrodzie.