Zabawy

Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent

Po jakąkolwiek formę wspólnego spędzania czasu nie sięgniemy, zawsze będzie to najlepszy prezent, jaki możemy sprawić naszemu dziecku. Pogodny dzień warto spędzić na świeżym powietrzu. Dobrze jest mieć jednak w zanadrzu pomysły na czas, gdy aura za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. Warto mieć koło awaryjne, które nie pozwoli pokrzyżować nam planów. Każda z chwil, które spędzamy z dzieckiem jest cenna. Nie warto więc tracić żadnej z nich. Nie można też pozwolić, by dzieci snuły się znudzone po mieszkaniu.

Boisko i piłka nożna to Kraina Zabawy, którą nie pogardzi chyba żaden chłopak. Mało tego – może ona zainteresować nie jedną dziewczynkę. Nie jest to rozrywka wymagająca bogatego zaplecza. Wystarczy piłka i miejsce, w którym będzie można bezpiecznie ją kopać. Przyda się jeszcze bramka, do której ma trafić piłką i recepta na rodzinną, sportową rywalizację jest gotowa. Jest szansa, że w ten sposób narodzi się nowa gwiazda piłkarskich boisk, o którą za kilka lat będą zabiegały czołowe kluby najlepszych światowych lig.

Gry planszowe to ciekawa propozycja na deszczowe dnie oraz długie, chłodne wieczory. Mogą one być nie tylko zabawą, ale również rozrywką, która rozwija intelektualnie. Uczą dobrej rywalizacji opartej na ustalonych z góry zasadach. Pokazują, jak smakuje zwycięstwo. Są też dobrą lekcją przyjmowania porażki. Gry planszowe angażują kilka osób. Są więc propozycją wspólnego spędzania czasu, z której skorzysta cała rodzina. Taka Kraina Zabawy może okazać się miejscem, do którego z przyjemnością zechcą wracać zarówno dzieci, jak i ich rodzice.