Dziecko

W co ubieramy noworodka?

Wychodząc ze szpitala po porodzie, matki często przerażone delikatnością dziecka od razu wkładają mu bardzo ciepłe ubranka, a to błąd. Jeśli bowiem tylko temperatura na to pozwala, ubranko na podróż ze szpitala to domu powinno być maksymalnie przewiewne, w końcu maluch po raz pierwszy w życiu zasiądzie w foteliku samochodowym, w którym możliwości chłodzeni są naprawdę skromne.

Body dla noworodka – najpraktyczniejszy sposób na ubranie przy wyjściu ze szpitala

W co ubieramy maluszka na drogę ze szpitala do domu? Przede wszystkim w body dla noworodka to najbardziej praktyczne ubranie, w którym maluch powinien spędzić pierwsze kilka tygodni swojego życia. Nie warto kupować bardzo wymyślnych body, znacznie lepiej jest zaopatrzyć się w kilkanaście sztuk tego samego producenta o takim samym kroju i podobnych kolorach – to nam ułatwi pranie i sprawi, że nie będzie trzeba ubranek bardzo wnikliwie segregować.

Co poza body dla maluszka?

Na początku dziecko bardzo dużo śpi, ale nie zawsze noc może spędzać w body dla noworodka. Stąd na pierwsze tygodnie życia należy zakupić kilka sztuk śpiochów ze stopami, zapinanych na całej długości jednej nóżki – to ułatwi przebieranie maluszka nawet jeśli konieczne to będzie kilkanaście razy w ciągu dnia. Nadal podstawowym strojem dla dziecka będzie body dla noworodka jednak po pierwszych tygodniach życia, pewnie zmuszeni będziemy wymienić jego rozmiar na większy, bo na początkowym etapie rozwoju maluszek naprawdę bardzo szybko rośnie i to, w czym przyjechał ze szpitala już po miesiącu może być dla niego za małe. Dodatkowo koniecznie, jeśli maluch przyszedł na świat w lecie, trzeba się wyposażyć w nakrycie głowy, konieczne podczas spacerów na świeżym powietrzu.