Inne

Po co poddawać się korekcji nosa?

Wiele kobiet boryka się z kompleksami dotyczącymi wyglądu. W dobie dzisiejszych czasów świadome myślenie o operacjach plastycznych to coś bardzo naturalnego i mało zaskakującego. Aby jednak z takiego zabiegu skorzystać, nie robiąc sobie krzywdy, trzeba porządnie zastanowić się nad jego zasadnością. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest korekcja nosa. Dlaczego? Można przypuszczać, że dlatego, iż jest on naprawdę widoczny.

Cel wykonywania zabiegu

Zabieg korekty kształtu nosa wiąże się z nadzieją na zupełną zmianę jego wyglądu. Na taką operację zwykle decydują się osoby, które nie mogą sobie poradzić naturalnym kształtem tej części ich ciała. Zbyt duży garb, zbyt widoczne dziurki, za długi, za wąski lub za szeroki nos to problemy realne, przed którymi można spokojnie uciec, poddając się profesjonalistom. Nie zawsze jednak estetyka jest powodem podjęcia tematu o zabiegu. Często poddanie się takiej operacji spowodowane jest schorzeniami nosa, na przykład jego małej drożności spowodowanej kiepskim kształtem małżowin nosowych.

Kto może się jej poddać?

Tak naprawdę zabieg ten można wykonać zaraz po zakończeniu okresu dojrzewania, co potwierdzają infomracje na https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-nosa. W wieku szesnastu lat kształt i wielkość nosa wykształcone są już w 90% i jeśli sytuacja jest nagląca, to już wtedy możliwe jest wykonanie zabiegu. Najlepiej jednak poczekać do ukończenia osiemnastego roku życia. Ze względu na charakter zabiegu i jego mocny wpływ na wygląd twarzy należy się mu poddać jak najwcześniej. Czym pacjent lub pacjentka posiada więcej lat, tym efekt może być gorszy, dlatego zwlekanie z zabiegiem mimo chęci na jego wykonanie nie jest posunięciem rozsądnym.