Zabawy

Wspólna zabawa może wiele nauczyć

W świecie pełnych multimedialnych urządzeń coraz trudniej jest rodzicom spędzać czas wspólnie z dzieckiem. Latorośle pochłonięte są smartfonami i tabletami. Odkładają je zazwyczaj jedynie na czas zajęć lekcyjnych i dodatkowych. Tych w rozkładzie dnia dziecka nie brakuje. Trudno temu się dziwić biorąc pod uwagę wymagania dzisiejszego rynku pracy, na którym każda umiejętność może okazać się na wagę złota. Warto pamiętać, że wszystkiego można nauczyć się również poprzez zabawę, a ta zawsze jest ciekawą formą spędzania czasu z dzieckiem.

O tym, jak będzie wyglądała nasza Kraina Zabawy, decyduje jedynie wyobraźnia i wspólne zainteresowania. Rodziny preferujące intelektualne rozrywki, mogą zainteresować się np. kursami językowymi organizowanymi z myślą o rodzicach i maluchach. Będzie to nie tylko okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, ale również możliwość zdobycia przez nie umiejętności przydatnych w późniejszym życiu. Jest to o tyle atrakcyjne, że nowy język poznaje się w czasie zabawy, która rodzicom daje możliwość zaobserwowania, jak ich pociecha zdobywa nowe kompetencje lub rozwija już nabyte.

Uczyć poprzez zabawę można również w zaciszu domowym. Zwolennicy takich form spędzania czasu z dzieckiem mają do swojej dyspozycji różnego rodzaju gry i zabawki edukacyjne. Wspólna zabawa pomoże maluchom poznać m.in. alfabet, wprowadzi dzieci w świat matematyki i obcojęzycznych słówek. Kraina Zabawy, która angażuje wszystkie zmysły, wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: motoryki, intelektu i emocji. Taka forma spędzania czasu to nie tylko przyjemność, ale również korzyści, które docenia się w dorosłym życiu.